Jak správně vybrat podvazek?

Nemějte z výběru podvazku strach, není na tom nic složitého. I když se kolem výběru svatebního podvazku pro nevěstu spřádá spousta lidových zvyků a tradic, žádné univerzální pravidlo není. Vůbec nezáleží na tom, jestli si nevěsta vybírá podvazek sama pro sebe, nebo jí ho pořizuje družička, svědkyně či někdo z rodiny. Nejdůležitější je, aby byl brán zřetel na vkus nevěsty a na její názor.

Připravili jsme pro Vás několik rad, jak zvolit ten nejvhodnější a nejkrásnější svatební podvazek:

  1. Barva

V dnešní době je barva svatebního podvazku výhradně na vkusu nevěsty. Pokud se jedná o překvapení pro nevěstu, záleží na vkusu toho, kdo podvazek daruje, nicméně by měl znát preferovaný styl nevěsty. Rozhodně se nedopustíte žádného faux pas, pokud nevyberete podvazek v modré, jak velí stále silné vžité přesvědčení. Tradiční barvou svatebního podvazku je již delší dobu bílá barva, která symbolem čistoty. Popřípadě můžete zvolit i jiné barevné kombinace. Pokud však chcete dodržet tradiční "něco modrého", svatební podvazek je důmyslným doplňkem nevěsty, který může tento zvyk naplnit, byť v podobě nepatrného jemného modrého detailu.

  1. Velikost

Asi nejdůležitější je, aby svatební podvazek dobře padnul, tedy zvolit správnou velikost. Pokud by podvazek neseděl dobře a například by padal, mohl by nevěstě způsobit hodně nervozity. Bála by se, kdy spadne až na zem a třeba o něj zakopne. Nebo co kdyby naopak nohu moc stahoval? Dnes je většina podvazků velmi pružná, jelikož se krajka šije na gumu. Standardní velikost podvazku je okolo 50 cm. Nicméně vždy je lepší nohu změřit. Měří se obvod cca 15 cm nad kolem. Měřte nejlépe krejčovským metrem!

  1. Styl šatů

Jak již bylo zmíněno, je volba barvy výhradně na vkusu nevěsty, ale nesmíme zapomínat na to, že je svatební podvazek tradiční doplněk a je součástí svatebních šatů, proto by měl ladit s jejich stylem. Pokud má nevěsta bohatě zdobené šaty v princeznovském stylu, určitě můžete vybrat luxusně zdobeným či jinak výrazným svatebním podvazkem. Pokud má nevěsta jednoduché šaty ve stylu vintage nebo boho, je lepší zvolit jemnější podvazek, třeba s přírodními doplňky, jako jsou květiny, dřevo atd.

  1. Styl svatby

Každá nevěsta se snaží, aby v její velký den vše krásně ladilo.Proto i výběr podvazku a jeho zdobení může krásně harmonicky doplnit svatební barvy, dekorace, doplňky nevěsty či celkový styl svatby. Může být doplněn již zmíněným motivem květů, dřeva, popřípadě perliček nebo jiný sjednocující prvek, který když se objeví i na podvazku nevěsty, určitě nezůstane bez povšimnutí.

  1. Focení

Pokus si chce nevěsta s ženichem zpestřit svatební album fotkami z portrétování, nebo večerní zábavy tradičního sundávání podvazku, hraje podvazek velmi důležitou roli, jelikož ho neuvidí pouze nevěsta či ženich, ale všichni přítomní. Nevěstě by se tedy měl líbit, měla by se jím chlubit a těšit se až ho bude moct všem ukázat.

 Nakonec malá rada. Jestliže se novomanželé rozhodnou pro zařadit do svatebního programu svatební zvyky, jako je například házení podvazku, nebo jeho dražba, nevěsta o něj s velkou pravděpodobností přijde. Bylo by tedy dobré mít při ruce ještě jeden podvazek, buď stejný, nebo obyčejnější, aby ten pečlivě si ten pečlivě vybraný mohla nechat nevěsta na památku.

 

V tuto chvíli byste již měli vědět, jak vybrat ten správný podvazek. Pokud ale stále tápáte, nebo nemůžete z nabídky vybrat ten správný a jedinečný, neváhejte nás kontaktovat. Poradíme Vám a ušijeme podvazek dle Vašich představ na míru! Podvazky zasíláme v dárkových krabičkách s malým překvapením uvnitř.